niedziela, 15 stycznia 2017

Nieznośna lekkość karnawału według Magdy HasiakCzas karnawałowych zabaw, który rozpoczyna się wraz z nadejściem Nowego Roku odnalazł swoje miejsce w inspiracjach polskiej projektantki Magdy Hasiak. Jej propozycje utrzymane są w klasycznej, ciemnej gamie kolorystycznej i sprawdzą się nie tylko na oficjalnym firmowym wydarzeniu, ale także na eleganckiej randce. „Nieznośna lekkość bytu” to pierwsza całkowicie wieczorowa i elegancka kolekcja w historii marki.

Magdy Hasiak flirt z rzeczywistością
„Nieznośna lekkość bytu” to najnowsza kolekcja projektantki. Została stworzona z myślą o zbliżających się biznesowych bankietach, celebracji ważnych prywatnych okazji i karnawale. Dominują w niej ubrania eleganckie i koktajlowe. Projekty skierowane są dla pewnych siebie kobiet, które podchodzą do życia i swojej seksualności z niewymuszoną lekkością. Kochają prowokować – tak jak Magda Hasiak, która w eleganckiej i wieczorowej spódnicy NONSENS używa nieoczywistego materiału jakim jest ortalion kurtkowy. Projektantka rezygnuje ze standardowych krojów i przełamuje schematy. W bluzce PLOTKA łączy trzy materiały i prowokuje przezroczystościami. PLOTKA kusi, a jednocześnie pozostawia tajemnicę.
-Lubię tworzyć nazwy dla swoich modeli. W „Nieznośnej lekkości bytu” znalazła się spódnica TRIK, sukienka ZMYSŁ, bluzka INKLINACJA. To działa na emocje, kiedy idziesz na randkę lub imprezę  w bluzce FLIRT i legginsach ABSURD – mówi Magda Hasiak.

Wszystkie sylwetki z tej kolekcji charakteryzują się zdecydowanymi liniami i charakterystyczną asymetrią. Znalazły się w niej takie materiały jak  żakardy, siatka, tiule, nylon oraz wysokiej jakości modale. „Nieznośna lekkość bytu” to wyjątek w historii marki projektantki – to pierwsza całkowicie wieczorowa i elegancka kolekcja. 
A kiedy nie chcesz prowokować...
W kontekście karnawałowego czasu warto zwrócić również uwagę na jesienno-zimową kolekcję #SAVESAFE. To opowieść o potrzebie bezpieczeństwa we współczesnym świecie, ale także o zaznaczaniu lub przekraczaniu granic. Kobieta z #SAVESAFE może schować się w miękkich swetrach lub odsłonić ramiona w wieczorowej sukience. Pokazuje lub ukrywa, bo sama wyznacza swoje granice.

Choć w tej kolekcji dominują casualowe propozycje, warto zwrócić uwagę na ubrania stworzone z myślą o sytuacjach oficjalnych lub eleganckich spotkaniach. Przykładem może być zestawienie czarnych eleganckich spodni GOUDRE w połączeniu z nieoczywistą bluzką UGUA. To kompozycja bezpieczna, ale ze względu na zamki umieszczone na nogawce spodni i nieoczywisty, rozkloszowany tył bluzki na pewno nie jest nudna.

Magda Hasiak nie proponuje banalnych rozwiązań – pozwala prowokować, ale także daje wolność osobom, które chcą poczuć się bezpiecznie. Tworzy formy oversize'owe i asymtryczne, w „Nieznośnej lekkość bytu” prowokuje przezroczystościami, a w #SAVESAFE pozwala na bezpieczne wyróżnianie się z tłumu.
MAGDA HASIAK – do mody nie ma nabożnego stosunku. Nie chce przebierać, tylko ubierać. Tworzy dla pewnych siebie i niezależnych kobiet, które cenią sobie wygodę, ale nie boją się iść pod prąd. Wszystkie produkty sygnowane marką Magda Hasiak powstają w autorskiej pracowni projektantki, która czuwa nad każdym etapem produkcji: od szkicu po wykończenie najdrobniejszych detali. W projektowaniu inspiruje się współczesną architekturą, której niebanalne rozwiązania stara się przełożyć na sferę mody

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz