wtorek, 26 sierpnia 2014

Magdalena Butrym nareszcie na swoim


Magda Butrym pochodzi z Zabrza. Rodzice wróżyli jej karierę prawniczą lub medyczną, ale Magdzie ani to przez myśl nie przeszło. Już w liceum wiedziała, że chce zajmować się modą. Spędzała godziny na rysowaniu damskich sylwetek i analizowaniu, jak przez ubiór i odpowiedni makijaż można kreować wizerunek. Po maturze wybór był prosty. Studia z zakresu mody. Magda uczyła się jej w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Studiowanie umiejętnie łączyła z pracą zawodową.

W wieku 20 lat została stylistką w TVP. Najchętniej z jej usług korzystały Beata Sadowska i Marta Żmuda-Trzebiatowska. Jej wybory były szeroko komentowane w mediach, a Beata Sadowska została w 2007 roku uznana za najlepiej ubraną kobietę przez tygodnik "Newsweek".

W 2009 roku, po pierwszych powodzeniach, Magdalena zdecydowała się na własny biznes. Z pomocą wspólnika uruchomiła markę Portofino, której twarzą została Beata Sadowska. Butik marki działał na Mokotowie. Ale klienci doczekali się tylko jednej, wiosenno-letniej kolekcji. Portofino bardzo szybko zakończyło działalność, bo na drodze zawodowej Magdy pojawiły się nowe wyzwania.

Wkrótce po otwarciu swojego butiku Magda poznała Joannę Przetakiewicz. Długie rozmowy na temat stylu i mody, zaowocowały współpracą. Najpierw Magda szyła kreacje na wyłączne zamówienie Joanny Przetakiewicz. Powstawały głównie sukienki: proste, ale niezwykle eleganckie i szykowne. Bardzo podobały się znajomym bizneswomen, które identyczne modele chciały mieć w swoich szafach. Joanna pomyślała, dlaczego nie? Pomysłem zaraziła Magdę i tak jesienią w 2010 roku powstała La Mania, a Magda została jej główną projektantką. Pierwszą kolekcję nowa marka pokazała pół roku później, a złożyły się na nią głównie kreacje, które Magda szyła na specjalne zamówienie Joanny.

Po niemal trzech latach, Magdalena Butrym rozstała się z La Manią. Nie kazała długo na siebie czekać. Kilka dni temu pokazała swoją autorską kolekcję, która już została okrzyknięta najlepszym debiutem tego roku. I bez wątpienia na to miano zasługuje. To jedna z tych kolekcji, którą w całości widziałabym u siebie w szafie. Doskonała pod każdym względem. Zobaczcie sami! Gdybyście byli zainteresowani zamówieniami i cenami, piszcie na: studio@magdabutrym.comPhotography: Adam Plu/ Move Picture
Creative Direction: Jolanta Aerts/ jaerts.com
Model: Emilia Nawarecka/ Division
Make up: Wilson/ Warsaw Creatives
Hair: Michal Bielecki/ Warsaw Creatives
Styling: Agnieszka Kornacka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz