czwartek, 9 stycznia 2014

Robert Kupisz - od tańca do mody

fot. Magda Wunsche dla magazynu Sukces

Zanim zajął się modą, +Robert Kupisz był tancerzem i fryzjerem. Jest też plastykiem i pedagogiem. Nic dziwnego, że z tak artystycznej duszy, rodzą się tak wspaniałe projekty. Robert jest jednym z najlepszych polskich projektantów i mimo że modą zawodowo zajmuje się od niedawna, sukcesów może mu pozazdrościć wiele osób z branży.

Robert Kupisz urodził się w małej świętokrzyskiej miejscowości Gacki, gdzie mieszkał do 11 roku życia. Później wraz z rodziną wyprowadził się do Kielc. Tam skończył liceum plastyczne i studia pedagogiczne. Od zawsze jego pasją był taniec, któremu zresztą poświęcił 22 lata swojego życia.
Artystyczną duszę miał we krwi. Jego mama była kierownikiem domu kultury w Gackach, a tato dyrygentem orkiestry dętej. Przez lata ich domem był dom kultury. Na sukcesy w tańcu nie trzeba było długo czekać. Robert był mistrzem Polski w formacji tańca towarzyskiego i trzeci na świecie. Założył też własną szkołę. Ta stała się jedną z najlepszych w Polsce. W ciągu 10 lat prowadzenia szkoły trenował krajowych i międzynarodowych mistrzów. W wieku 32 lat miał jednak dosyć. Zdecydował się na całkowitą zmianę swojego życia.

"Zastanawiałem się, czy zająć się projektowaniem mody, czy robieniem make-upu, może włosami. Stwierdziłem, że będę robił włosy, bo jeśli nie dostanę się od razu do mody, to pójdę „przezimować” w salonie fryzjerskim" - mówił w wywiadzie dla "Vivy".

Sprzedał mieszkanie w Kielcach, wyrejestrował szkołę tańca i przeprowadził się do Londynu, gdzie wziął udział w  kursie stylizacji fryzur w słynnej The Toni & Guy Academy. Pieniędzy starczyło tylko na 15 dni kursu. Robert wrócił do kraju, osiadł w Warszawie i zaczął szukać pracy. Po nocach strzygł znajomych, ukończył też londyński kurs. Z takim przygotowaniem zadzwonił do agencji fryzjerów i zdobył pierwsze zlecenia. Później było już z górki. Robert współpracował z polskimi i zagranicznymi magazynami. takimi jak Vogue, Chic, L’Officiel, Elle, Vanity Fair, Madame, Marie Claire, Cosmopolitan czy G.Q.Współpracował z Krzysztofem Warlikowskim w Operze Paryskiej przy przedstawieniach Sprawa Makropolus, Ifigenia w Taurydzie, Parsifal oraz sztukach teatralnych (A)pollonia, Burza, Anioły w Ameryce, Krum. Pracował przy filmach Sala Samobójców Jana Komasy i Essential Killing Jerzego Skolimowskiego.

W międzyczasie miał też przygodę z modelingiem. Tomasz Ossoliński poprosił go, by wziął udział w jego pokazie. Zgodził się. Z propozycją wyszło również L’Oréal Professionnel Homme, które zaproponowało Robertowi promowanie kosmetyków do włosów. W 2010 roku Robert został uznany za najlepiej ubranego mężczyznę w świecie mody. Już wtedy nie wykluczał, że zajmie się projektowaniem. 

Swoje życie kolejny raz wywrócił do góry nogami w 2011 roku, debiutując jako projektant mody. Nieoficjalnie od lat projektował, przerabiał, farbował, szył i stylizował swoje ubrania, zdobywając uznanie branży modowej. W styczniu 2012 roku podczas gali Doskonałość Roku Twojego Stylu, otrzymał tytuł Projektanta Roku.

Robert Kupisz jest przekonany, że każdy człowiek ma potencjał, żeby osiągnąć swój cel, potrzebuje jedynie wiary, że trzeba próbować i odwagi na realizację swoich marzeń. Robert ma odwagę marzyć, nie boi się ryzyka i skutecznie realizuje swoje marzenia, przy okazji odkrywając i rozwijając swoje liczne talenty. Czy jeszcze nas czymś zaskoczy? Jestem pewna, że tak!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz